0
(0)

Кухня у стилі модерн: фото, дизайн, інтер'єр, меблі, декор

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість голосів: 0

Немає голосів

Стиль модерн – який він? Що можна про нього сказати, як охарактеризувати? Якщо скандинавський стиль, хай-тек, бароко, лофт добре впізнавані, то з ідентифікацією стилю модерн у людей, не пов’язаних з дизайном і мистецтвом, досить часто виникають складнощі. А між тим, модерн – це живий, яскравий, динамічний і завжди незабутньо красивий стиль інтер’єру. Що являє собою модерн і як зробити кухню у цьому стилі – дізнаєтесь у цій статті.

Основні риси стилю модерн

Модерн зародився на стику двох епох – XIX і XX століть – і відразу ж зайняв провідні позиції не тільки у декоративному мистецтві, але і загалом в архітектурі, живописі і навіть театрі. Сьогодні модерн дещо змінився, але головний принцип залишився тим самим – прагнення об’єднати різні види мистецтва в одній цільній композиції.

Основними рисами стилю модерн в інтер’єрі є:

 • виражена елітність і підкреслена вишуканість;
 • усі форми і лінії обробки, меблів і декору мають бути динамічними і живими;
 • відсутність гострих кутів і жорстких ліній – обриси кожного елемента повинні бути м’якими, плавними, текучими;
 • загальна картинка має видаватися максимально гармонійною – в інтер’єрі повинні поєднуватися декор і функціональність;
 • важлива природність – в інтер’єрі має бути акцент на натуральності і природних мотивах;
 • яскраві, соковиті, контрастні кольори;
 • побутова техніка не ховається по шафах, а виставляється на показ;
 • різноманітність оздоблювальних матеріалів;
 • ефективне і зручне планування робочої зони.

Дизайн приміщення має бути витриманий в єдиній стилістиці, так як еклектика модерну не властива. Кожен елемент, від підлоги до стелі, від розеток до штор і люстр повинен підпорядковуватись композиційній і стилістичній єдності.

Незважаючи на те, що модерн передбачає розмах і більше придатний для великих приміщень, на невеликих кухнях у звичайних квартирах його теж можна успішно використовувати.

У дизайні у стилі модерн не буває непотрібного декору – кожен елемент обстановки несе свій сенс і має певний символізм. Декором є штори, оригінальні меблі, світильники, ручки шаф і навіть фартух робочої зони.

Кольори для кухні у стилі модерн

Білий колір найпопулярніший у дизайні у стилі модерн, тому вважається класичним вибором. Втім, білий колір настільки універсальний, що придатний для будь-якого стилю. При оформленні інтер’єру білими можуть бути штори, світильники, підлогове або стінове покриття, килим, деталі декору і т.ін.

Бежевий колір і його відтінки використовуються досить рідко, тому що занадто нейтральні. У сучасному модерні, звичайно, зустрічаються інтер’єри кухні у бежевих тонах, але це швидше виняток, ніж правило. В істинному модерні повинні переважати соковиті кольори.

Зелений колір кухні модерн зустрічається часто. Причому палітра може бути різноманітною – від фісташкового і салатового до глибокого смарагдового. У зеленому кольорі часто оформляють кухонний фартух, акцентну стіну або деякі предмети меблів.

Червоний колір дуже активний і насичений, тому часто використовується в інтер’єрах у стилі модерн. Але червоного кольору не повинно бути занадто багато, інакше перебування на кухні стане некомфортним. Часто червоними роблять фасади кухонного гарнітура або декор акцентної стіни.

Синій колір на кухні у стилі модерн часто зустрічається у вигляді глянцевих поверхонь шаф. Як і червоний, він вимагає тонкого відчуття міри, щоб не перейти межу. Інакше приміщення буде здаватися занадто холодним і незатишним.

Колір натурального дерева широко застосовується у стилі модерн. Такого відтінку роблять обідні столи, стільці, перегородки для зонування простору, елементи декору і т.д.

Жовтий і помаранчевий кольори – постійні гості на кухні у стилі модерн. Здебільшого, такі яскраві і інтенсивні кольори відтіняють білим для більшої виразності або зовсім темними варіантами (венге, шоколадний, сірий графіт) для створення оригінальнішого інтер’єру кухні.

Матеріали для кухні у стилі модерн

Насправді, будь-які оздоблювальні матеріали, які застосовуються сьогодні у різних інтер’єрах, можна використовувати у дизайні кухні у стилі модерн.

 • Фасади кухонних шаф переважно роблять із глянцевою поверхнею. Для їх виготовлення використовують ДСП, МДФ і покриття з пластика.
 • Обідня група (стіл і стільці) на кухні у стилі модерн найчастіше виготовляється з масиву дерева. Останнім часом актуальними стали пластикові меблі та частково скляні. Особливо повітряними і невагомими видаються меблі з прозорого пластика – це оригінальне і сучасне рішення, яке ідеально відповідає стилю модерн.
 • Світильники вибирають зі скла і металу. Звичайні білі світильники і лампи рідко використовують у стилі модерн. Краще шукати щось стильніше і незвичайніше.

 • Фурнітура. Ручки шаф у стилі модерн зазвичай роблять з металу або дерева. Вони можуть бути витіюватими, незвичайної форми або з природними мотивами.

 • Фартух робочої зони. Класичний модерновий варіант фартуха – дерев’яна панель з красивою вираженою фактурою. Бажано, щоб відтінок деревини поєднувався з кольором ручок шаф. Але найчастіше для обробки фартуха вибирають керамічну плитку. Що незвичнішою буде плитка, то краще. Ідеальним варіантом є мозаїка з кераміки і скла – з неї можна викласти гарний малюнок або оригінальні комбінації.

 • Оформлення стін на кухні модерн зазвичай передбачає використання шпалер, рідше – фарби. По вибору шпалер немає ніяких обмежень чи правил. Якщо меблі на кухні яскраві, вибирайте шпалери світлих нейтральних відтінків – вони вигідно підкреслять колір кухонного гарнітура. Інший варіант – шпалери з принтом, що повторює малюнок фартуха, з рослинним візерунком, національним орнаментом. Допускається оформлення стін за допомогою гіпсової ліпнини і декоративної штукатурки.

 • М’які меблі. Звичайним диванам і кріслам не місце на модерновій кухні. Прямі лінії, мінімалізм і скромні відтінки не придатні. Якщо на кухні буде стояти диван, то він має стати центральним елементом дизайну. Це акцентна річ, тому вибирайте найнестандартніші варіанти з яскравою незвичайною оббивкою. Меблі для кухні модерн, а точніше її форми, об’єми і контури, повинні мати єдиний образ. Тобто, контур фасадів може повторювати плавні лінії дивана, крісел і стільців, а орнамент на шторах – відповідати шпалерам, фартуху та навіть фурнітурі. Така сполучуваність деталей створює цілісний і завершений вигляд дизайну кухні.
Фасади кухонних шаф переважно виготовляють із глянцевою поверхнею.
Обідня група (стіл і стільці) на кухні у стилі модерн найчастіше виробляється з масиву дерева.
Світильники вибирають зі скла і металу.
Фурнітура. Ручки шаф у стилі модерн зазвичай виготовляють з металу або дерева.
Фартух робочої зони. Класичний модерновий варіант фартуха - дерев'яна панель з гарною вираженою фактурою.
Оформлення стін на кухні модерн зазвичай передбачає використання шпалер, рідше - фарби.
М'які меблі. Звичайним диванам і кріслам не місце на модерновій кухні.

Підлогове покриття кухні у стилі модерн

Здебільшого, для підлоги кухні використовують ламінат або паркетну дошку, але придатний і масив дерева. Деякі все ж віддають перевагу лінолеуму, хоча стилю модерн він не властивий. Лінолеум краще вибирати з імітацією фактури і кольору натурального дерева або з незвичайним геометричним малюнком. До речі, геометричний орнамент можна зробити з паркету, дерева і навіть ламінату.

Підлогове покриття потрібно вибирати так, щоб воно повністю поєднувалося з усім дизайн-проєктом кухні.

Якщо вам хочеться чогось суперстильного і суперсучасного на модерновій кухні, рекомендуємо зробити 3D підлогу. Відповідний варіант такої підлоги можна підібрати для будь-якого стилю інтер’єру. Також для стилю модерн придатне встановлення подіуму на кухні. Він стане незвичайним акцентом і допоможе зонувати простір.

Кухня у стилі модерн: декор і аксесуари

На модернових кухнях зазвичай досить мало декору. Але той, що є, підбирають з квітковими або національними мотивами. Штори можна використовувати римські, рулонні, жалюзі або штори-плісе. Під час вибору штор головне – не надто завішувати вікно, не нагромаджувати багато шарів тканини, щоб природне світло безперешкодно потрапляло у приміщення.

Як аксесуари для кухні у стилі модерн використовують:

 • оригінальні незвичайні світильники;
 • хромовані змішувачі (бажано кутової форми);
 • стіл зі скляною стільницею (можна з піскоструминним візерунком);
 • картини (абстракція);
 • декоративні дзеркальні вставки у дверцятах кухонних шаф;
 • посуд з етнічними мотивами;
 • різні химерні сувеніри з кераміки.

Якщо ви хочете зробити кухню у стилі модерн – це правильне рішення. Адже такі кухні завжди дуже динамічні та яскраві, вони заряджають енергією і гарним настроєм. Замовляйте кухню в стилі модерн у Студії авторських меблів Arsievich – і наповніть свою кухню соковитими кольорами і крутим стилем.