ОГЛАВЛЕНИЕ
Стиль бароко – це розкіш в усьому її прояві. Цей стиль складно назвати скромним або стримано елегантним. Він скоріше химерний, вигадливий, пафосний, навмисне підкреслює багатство і статус. У чистому вигляді бароко сьогодні рідко використовується в дизайні меблів, але найяскравіші його риси і особливості широко застосовують у сучасному оформленні предметів інтер’єру.
Бароко виник у 16 столітті в Італії і поступово поширився по всій Європі. Це воістину королівський стиль – непомірна демонстрація багатства, впливу і влади, яка відображається у зовнішньому і внутрішньому оформленні палаців, палаццо, особняків і резиденцій.
Матеріали для меблів у стилі бароко використовуються тільки натуральні, рідкісні і найдорожчі – червоне, чорне і рожеве дерево, слонова кістка, перламутр, шовк, жакард, оксамит, китиці, бахрома, інкрустація дорогоцінними каменями, велика кількість позолоти. У декорі предметів меблів, як і всього приміщення, часто використовуються барельєфи, ліпнина, бюсти богів та інші елементи. Варто зазначити, що меблі в стилі бароко мають ефектний вигляд і постають у всій своїй красі тільки у просторих великих приміщеннях, тому придатні швидше для особняків і приватних будинків, ніж для невеликих квартир.
Для меблів у стилі бароко характерні:
високі спинки з різьбленням і позолотою
|
вигнуті ніжки у вигляді лап тварин
|
різьблені дерев’яні підлокітники
|
металеві накладки з міфологічною |
Різноманітність кольорів проявляється здебільшого в оббивці м’яких меблів, яка підтримує загальну помпезність і пафосність. Тон задає, звичайно ж, золото – воно домінує у дизайні предметів інтер’єру. Доповнюють золото теракотові, темно-зелені, коричневі, бордові, червоні, пурпурні, сині і блакитні тони. Часто використовують пастельну гаму кольорів, яка потім розбавляється рожевими, червоними, білими і смарагдовими відтінками. Нерідко можна зустріти оформлення у блакитних тонах з яскраво-жовтими акцентами.
Усі корпусні меблі, як і м’які, мають вигнуті лінії і поверхні. Дверцята шаф, комодів, сервантів і вітрин завжди опуклі або увігнуті, плавні і без гострих кутів. На фільонках і стільницях часто роблять інкрустацію зі слонової кістки, дорогоцінних металів або каменів. Для корпусних меблів також характерна велика кількість химерних елементів декору. Поверхня предметів меблів у стилі бароко завжди лакована. |
Сьогодні такі предмети меблів виготовляються переважно з горіха і дуба, які обов’язково неодноразово лакують. М’які меблі для вітальні неодмінно ставлять на вигнуті ніжки, а спинки і підлокітники прикрашають різьбленням і позолотою. В обідній зоні зазвичай розміщують великий стіл з дорогих порід дерева і стільці з високими різьбленими спинками з тієї ж деревини і оббивкою з розкішних тканин. Також у вітальні у стилі бароко часто присутні журнальний столик, комод або тумба, крісла, кушетка, софа, буфет. |
Центром спальні завжди є ліжко – з величезним різьбленим або м’яким узголів’ям, фігурними ніжками і балдахіном з китицями. У такому ж стилі виготовляють тумби, шафи, туалетні столики, банкетки і крісла. Часто для оформлення меблів для спальні використовують ліпнину, різьблене дерево і позолоту. |
Якщо ви хочете обставити свій будинок меблями у стилі бароко, звертайтеся до професіоналів Arsievich Studio у м. Дніпро. Дизайнери студії розробляють унікальні предмети меблювання у стилі бароко, які створять неповторну атмосферу розкоші і багатства у вашому будинку.
Оцініть матеріал:
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0 / 5. Кількість голосів: 0
Немає голосів