0
(0)

Кухня у стилі хай-тек: фото, дизайн, інтер'єр, меблі, декор

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість голосів: 0

Немає голосів

Багато хто мріє про кухню у стилі хай-тек, але наважуються на таке оформлення одиниці. Очевидно, що хай-тек привертає своїм вау-ефектом, розкішшю і крутим сучасним виглядом. У той же час люди бояться використовувати стиль хай-тек в інтер’єрі, тому що він здається їм занадто холодним, жорстким і бездушним. Чи так це насправді і наскільки практичною буде кухня у стилі хай-тек – розберемося у цій статті.

Основні характеристики стилю хай-тек

З чим зазвичай асоціюється стиль хай-тек? Звичайно, з ультрасучасним дизайном, новими матеріалами, зручністю і продуманістю планування, простотою і лаконічністю форм. Основними рисами цього стилю є:

  • Прості лінії. Дизайн інтер’єрів у стилі хай-тек розробляється на основі простих геометричних форм і фігур. Це надає оформленню особливої ​​виразності й естетики. До того ж, що простіші лінії, то зручніша експлуатація. А це дуже важливо у дизайні кухні – можна зручно розташувати робочу зону, обідню групу й інші елементи інтер’єру. Усе це робить хай-тек ідеальним стилем для кухні, особливо якщо вона кутова.
  • Багато скла, пластмаси та металу. Саме велика кількість цих матеріалів зазвичай відштовхує тих, хто любить теплі, затишні, «домашні» інтер’єри. Як кому до смаку, звичайно. Але з тим, що такий дизайн має дуже крутий вигляд, не посперечаєшся. Глянцеві поверхні зі скла і пластмаси створюють неймовірно ефектний вигляд і візуально розширюють простір. До того ж, поверхні з пластику можна виготовити будь-яких форм і конфігурацій, що робить цей матеріал дуже зручним для втілення різних дизайнерських ідей. Металеві елементи доповнюють і підкреслюють урбаністичний стиль.
  • Відсутність центрального світильника. Освітлення відіграє одну із головних ролей у стилі хай-тек. Воно багаторівневе, різноманітне, з м’яким і жорстким світлом. Завдяки цьому, у приміщенні можна змінювати атмосферу залежно від часу доби, події або настрою. Децентроване освітлення вдале ще й тому, що візуально робить будь-яке приміщення (навіть найменшу кухню) великим, світлим і просторим. Такий ефект досягається завдяки використанню точкових світильників, які розміщують по всій кухні. У стилі хай-тек також дозволяється використання світлодіодних стрічок – їх чіпляють на підвісні стелі, над робочою поверхнею, а також біля будь-якого об’єкта, на якому потрібно акцентувати увагу. Часті елементи світлового оформлення кухні у стилі хай-тек – галогенні лампи різних розмірів і софіти.
  • Нанотехнології. Кухня у стилі хай-тек – це кухня майбутнього. Здебільшого вона буквально напхана усякими приладами та пристроями, які полегшують життя господині і дозволяють з розумом використовувати кожен міліметр площі. Часто застосовуються системи електронного освітлення, останні моделі побутової техніки, висувні системи (зокрема витяжки) і жалюзі на дистанційному керуванні. Щороку дизайнери та інженери по всьому світу вигадують нові і ще продуманіші фішки і функції побутової техніки та меблів, які просто гріх не використовувати на своїй кухні.

Як організувати простір на кухні у стилі хай-тек?

Розробляючи проєкт кухні у стилі хай-тек, дизайнер обов’язково враховує такі базові елементи:

  • мінімалізм, який підкреслює урбанізацію;
  • виражена, навмисна геометричність;
  • лаконічність форм;
  • простота ліній.

З огляду на задані критерії і загальну концепцію, підбираються оздоблювальні матеріали та оформлення. Наприклад, щоб підкреслити простоту і лаконічність, використовують ідеально гладкі фасади кухонних меблів. Зробити акцент на урбанізації допомагають металеві елементи і хромована фурнітура.
Щоб максимально розширити простір і не захаращувати його зайвими предметами, використовується вбудована техніка і продумані системи зберігання. У цьому основна концепція стилю хай-тек – простір кухні має бути звільнений взагалі від усього.

Навіть кухонному начинню на кухні немає місця. Принаймні на видимих ​​ділянках. Ніяких ножів, обробних дощок, каструль і сковорідок, продуктів, банок-склянок, спецій і т.д. Усе має бути сховане у шафах і на закритих полицях, щоб погляду відкривалися тільки чисті лінії, блиск глянцевих поверхонь, мінімалізм і порожній простір. Кухня у стилі хай-тек повинна створювати враження повного аскетизму.

Щоб дизайн кухні не був нудним, одноманітним і занадто суворим, використовуються різні фактури. У такому інтер’єрі дивним чином поєднуються матовість і глянець, натуральність і нанотехнології, простота і розкіш.

Оформлення кухні у стилі хай-тек за допомогою скла, пластику і бетону робиться не лише заради зовнішнього вигляду. Ці матеріали неймовірно міцні, мають дуже довгий термін експлуатації, практичні і легкі у догляді. Тому кухні у стилі хай-тек завжди мають такий вигляд, ніби ремонт у них щойно зробили і експлуатують зовсім недавно.

Меблі розставляє не господар, а дизайнер. Причому розташування кожного елемента він продумує ще на етапі розробки проєкту. Тому що у стилі хай-тек уся техніка є частиною інтер’єру і займає особливе місце у філософії цього напряму. Такий підхід дуже зручний і повністю виправдовує себе. Правда, господареві доведеться ґрунтовно вкластися і купити усю побутову техніку відразу, і не якусь, а таку, яка буде поєднуватися з різними елементами і підтримувати загальний стиль.

Освітлення кухні у стилі хай-тек: особливості

Навіть надто незручний і незатишний простір може стати привабливим, комфортним і приємним, якщо зробити правильне освітлення. До того ж, за допомогою світла можна виправити ті недоліки приміщення, які неможливо усунути під час ремонту і декорування.

Щоб кухня у стилі хай-тек мала трохи м’якший і легший вигляд, використовуйте такі секрети правильного освітлення:

  1. Подбайте про те, щоб вдень на кухні було багато природного освітлення і його проникненню у приміщення нічого не заважало.
  2. Продумайте до дрібниць усю схему освітлення ще до початку ремонту, щоб потім ніде не висіли дроти.
  3. Правильно розрахуйте потужність штучного освітлення на кухні. Світла має бути вдосталь над робочою поверхнею і в обідній зоні.
  4. Встановіть декілька невеликих джерел світла на кухні – точкових світильників або бра. Їхнє м’яке світло буде створювати інтимну, романтичну атмосферу.
  5. Від центрального освітлення (наприклад, коли висить одна люстра посередині стелі) краще відмовитися. Воно сильно зменшує простір і створює різкі тіні, які «вбивають» увесь затишок.
  6. Робочу зону краще підсвітити світлодіодною стрічкою. Якщо ви все ж вирішили повісити світильники над робочою зоною, то встановлюйте їх безпосередньо над стільницею, як можна ближче до внутрішньої стіни. Якщо ви повісите світильники позаду стільниці, то людина під час готування їжі буде загороджувати усе світло.
  7. Використовуйте освітлення для зонування простору. Наприклад, в обідній зоні матимуть чудовий вигляд круті підвіси у стилі хай-тек або велика люстра у тому ж стилі.
  8. Використовуйте світлодіодні стрічки, щоб створити ефект, наче кухня ширяє у повітрі. Цей прийом характерний для стилю хай-тек. Підсвітити можна окремі предмети меблів або весь кухонний гарнітур, підлогу або стелю, ніші або полиці.
  9. Вибирайте світильники для кухні у стилі хай-тек з мінімалістичним і максимально простим дизайном. Ще один придатний варіант – футуристичний дизайн.
  10. Світильники хай-тек можуть бути виготовлені зі скла, дерева, пластику або металу.

Кухня у стилі хай-тек: оздоблювальні матеріали

У дизайні хай-тек використовуються найсучасніші матеріали. Але навіть якщо матеріал класичний, на кшталт дерева і скла, то йому надають незвичайного вигляду, використовують у незвичному призначенні або роблять сучасну обробку. У будь-якому випадку кухня у стилі хай-тек – це царство блиску і глянцю. Саме тому усі оздоблювальні матеріали, від стелі до підлоги, вибирають однотонні, з ідеально гладкою поверхнею. Крім пластику, скла і металу часто використовують бетон і штучний камінь.

Стеля. Вона може бути глянсовою і матовою – все залежить від дизайну. Для стилю хай-тек характерні холодні кольори, які доповнюють безліччю різноманітних світильників. Часто стелю кухні хай-тек роблять натяжною або підвісною – це дозволяє створити різнорівневі конструкції, пограти з формою і простором, зонувати приміщення.

Стіни. Не важливо, робоча зона або обідня, стіни кухні хай-тек завжди абсолютно гладкі й рівні. Як обробні матеріали рідко використовують шпалери. Зазвичай для декору стін застосовують фарбу або бетонні панелі. Колірна палітра може бути абсолютно різною, усе залежить від загальної концепції дизайну. Але найчастіше використовують білий і сірий кольори. Головний принцип оформлення стін для кухні у стилі хай-тек – абсолютно нейтральний вигляд, відсутність декору і малюнків.

Незалежно від того, який оздоблювальний матеріал використовується, треба вибирати максимальну його ширину, щоб практично не було стиків. Якщо ви все ж таки обрали шпалери для кухні у стилі хай-тек, підбирайте максимально нейтральні відтінки. А якщо вам хочеться чогось яскравішого і помітнішого, вибирайте виразні шпалери зі строгим геометричним принтом. Також придатні шпалери, що імітують фактуру цегли, штукатурки або каменю.

Оригінальний і стильний вигляд має оздоблення стін з:

  • архітектурного бетону;
  • дерев’яних панелей;
  • облицювального каменю;
  • дзеркал;
  • цегли.

Для оформлення фартуха на кухні у стилі хай-тек використовують:

  • загартоване скло;
  • скіналі – скло із фотодруком;
  • дзеркала;
  • нержавіюча сталь;
  • архітектурний бетон;
  • керамограніт;
  • облицювальна плитка;
  • натуральний камінь;
  • панелі МДФ.

Підлога. Підлога кухні хай-тек насамперед повинна мати максимально високі експлуатаційні характеристики. Найчастіше її роблять наливною або кладуть міцну плитку. Водночас абсолютно не важливо, яке покриття ви оберете. Головне, щоб воно було простим, мінімалістичним, без візерунків і малюнків.

Найпридатнішими матеріалами для покриття підлоги на кухні у стилі хай-тек є:

  • натуральне дерево;
  • матеріали, які імітують дерево – паркет, ламінат;
  • керамічна плитка;
  • керамограніт;
  • архітектурний бетон;
  • камінь (натуральний або штучний).

Важливий момент: якщо підлога на кухні буде кам’яною, бетонною або керамогранітною, встановіть систему підігріву підлоги. Так вам буде набагато приємніше ходити по кухні, навіть босоніж.

Якщо ви хочете зробити дерев’яне покриття для підлоги, стежте за тим, щоб його відтінок був однорідним. Краще використовувати дерево локально, наприклад, для зонування простору, адже це не основний матеріал у стилі хай-тек.

Лінолеум також вкрай рідко використовують у дизайні кухні хай-тек. Це швидше виняток. Якщо ж ви все-таки вирішили використовувати лінолеум, вибирайте темні варіанти з імітацією структури натурального дерева або максимально вибілені відтінки.

Ламінат може бути відмінною заміною бетонному і кам’яному покриттю. Вибирайте ламінат у відтінках сірого кольору – так він точно впишеться у ваш технологічний простір. Пам’ятайте, що колір підлогового покриття часто є відправною точкою для дизайну приміщення.

Плитка. Для підлогового покриття зазвичай використовують велику плитку, щоб при укладанні було якомога менше стиків. Придатною є глянсова плитка або така, що імітує натуральний камінь. Але безпрограшний варіант для кухні у стилі хай-тек – плитка для підлоги під мармур. Вона має розкішний вигляд і завжди відмінно вписується у стиль хай-тек.

Стеля. Вона може бути глянсовою і матовою - все залежить від дизайну.
Не важливо, робоча зона або обідня, стіни кухні хай-тек завжди абсолютно гладкі й рівні. Як обробні матеріали рідко використовують шпалери.
Підлога кухні хай-тек насамперед повинна мати максимально високі експлуатаційні характеристики. Найчастіше її роблять наливною або кладуть міцну плитку.
Лінолеум також вкрай рідко використовують у дизайні кухні хай-тек. Це швидше виняток.
Ламінат може бути відмінною заміною бетонному і кам'яному покриттю.
Для підлогового покриття зазвичай використовують велику плитку, щоб при укладанні було якомога менше стиків. Придатною є глянсова плитка або така, що імітує натуральний камінь.

Меблі для кухні у стилі хай-тек: які вибрати?

Перш за все меблі мають бути ергономічніми – це головна умова для стилю хай-тек. Водночас вони дуже практичні, місткі і лаконічні за дизайном. Системи зберігання для стилю хай-тек – це завжди вбудовані конструкції. Кожна шафа і ящик має доводчики, які роблять процес відкривання/закривання абсолютно безшумним.

Меблі для кухні у стилі хай-тек повинні виготовлятися з ультрасучасних надміцних матеріалів. Що стосується фасадів кухонного гарнітура, то усі вони мають бути глухими, без будь-якого різьблення, візерунків, рамок, вставок зі скла і вітражів поготів. Фурнітури часто взагалі немає – шафи відчиняються натисканням на дверцята. Але якщо ручки передбачені, вони повинні бути максимально лаконічними і простими. Часто це ручки-профілі або ручки-скоби чітких геометричних форм.

  • Обідній стіл вибирайте зі скляною стільницею і сталевими або хромованими ніжками. Також обідній стіл можна об’єднати з барною стійкою – це поширений прийом для стилю хай-тек.
  • Стільці повинні мати строгу геометричну форму – ніяких завитків, переплетень і інших вигадок. Обробка має бути зі шкіри, металу, пластику або скла.
  • Диван краще розташувати в обідній зоні. Оздоблення зі шкіри – ідеальний варіант для кухонного дивана у стилі хай-тек.
  • Острів – ідеальний варіант для стилю хай-тек. Такий стіл дуже зручний і практичний. До того ж, він легко може замінити обідній стіл і барну стійку. Якщо простір вашої кухні дозволяє встановити острів – обов’язково зробіть це.

Кухня хай-тек: який колір обрати?

В оформленні кухні у стилі хай-тек часто використовується правило поєднання холодної палітри і яскравого контрастного неону.

Основні кольори – це, звичайно, білий, чорний і сірий, які ідеально доповнює металік. Щоб трохи розбавити цю палітру, як колірні акценти можна використовувати глибокі холодні відтінки, наприклад, винний, смарагдовий, індиго і т.д. Важливе правило: у стилі хай-тек використовується тільки один домінантний колір і не більше двох додаткових.

Металік – цілком може бути домінантним кольором. Він завжди має ефектний вигляд і водночас чудово поєднується практично з будь-яким іншим кольором. Поєднання зі світлими відтінками сірого додасть приміщенню благородства і витонченості. Об’єднання з білим кольором зробить простір максимально аскетичним і водночас чистим, легким, невагомим. Сусідство з яскравими насиченими кольорами додасть кухні трохи еклектики й екстравагантності.

Кухні хай-тек чорно-білі – ідеальний варіант для великих приміщень. Зазвичай чорними роблять фасади і одну акцентну стіну, а усе інше залишають білосніжним. Це дуже ефектний і сміливий варіант дизайну.

Поєднання чорного і сріблястого також створює вау-ефект, а якщо ще використати яскраве неонове підсвічування, то простір кухні буде видаватися футуристичним. Це приголомшливо гарний варіант оформлення кухні, який справляє незабутнє враження.

Декор для кухні у стилі хай-тек: як підібрати аксесуари

Стиль хай-тек не передбачає великої кількості декору. Тому вибирати потрібно особливо ретельно, не виходячи за межі обраного стилю. Насправді, головна прикраса такої кухні – це сяйво глянцю, естетика матових поверхонь, порожнеча і лаконічність. По суті, хай-тек не вимагає ніяких додаткових прикрас. Але якщо все ж таки хочеться чимось прикрасити, то обирайте:

  • «мінімалістичні» кімнатні рослини – бамбук, орхідеї, сукуленти, бонсай, сансев’єрія, заміокулькас і т.д.;
  • настінний годинник;
  • чорно-білі фотографії у строгих рамках;
  • картини і постери – найкращий вигляд мають абстракція і графіка;
  • блюдо з фруктами;
  • статуетки з мінімалістичним дизайном.

Текстиль на кухні у стилі хай-тек: вибираємо штори

Здебільшого з усього текстилю хай-тек дозволяє тільки штори. Але і вони повинні бути мінімалістичними і у жодному разі не відволікати увагу. Ідеальний варіант у цьому плані – світлі рулонні штори або жалюзі. Для зонування простору придатні римські штори. Якщо ж ви вирішили повісити класичні штори, то дотримуйтесь двох правил:

  1. Вибирайте гладкі однорідні тканини без малюнка і фактурності.
  2. Колір штор має відповідати кольору стін і/або фасадів кухонних меблів.

Хочете собі круту, приголомшливо гарну і суперстильну кухню у стилі хай-тек? Тоді звертайтеся у Студію авторських меблів Arsievich. Професійні дизайнери розроблять проєкт під параметри і площу вашої кухні, зберігаючи ергономіку простору.