Оцініть матеріал:
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 5 / 5. Кількість голосів: 1
Немає голосів
Гардеробна кімната – заповітна мрія кожної жінки. Тому що немає нічого приємнішого для представниць прекрасної статі, ніж бачити стрункі ряди модних улюблених туфель, акуратно розвішані сукні, блузки та жакети, складені рівними стопками джемпери і пуловери – і все це в одному прекрасному приміщенні, де панують краса і порядок. Ну чим не рай на землі?
І якщо у новобудовах гардеробні кімнати передбачені у початковому плануванні ще на етапі проєктування, то мешканцям старіших багатоповерхівок доводиться облаштовувати її самостійно. Як правильно обладнати гардеробну кімнату і які важливі нюанси потрібно врахувати – читайте у цій статті.
Перш ніж починати створювати гардеробну кімнату, потрібно з’ясувати, які різновиди взагалі існують. Тут все досить просто – їх два:
Відкрита гардеробна – це, по суті, просто ніша, яка нічим не відокремлена від загальної житлової зони. У такому разі всі особисті речі мимоволі стають частиною декору кімнати. Плюси: відкритий гардероб візуально збільшує простір, не «з’їдає» площу кімнати, є вдалим варіантом для малогабаритних квартир. Мінуси: без ідеального порядку на полицях уся кімната матиме вигляд захаращеної і неакуратної, а речі можуть вбирати всі сторонні запахи.
Закрита гардеробна – це може бути як окреме приміщення, так і частина кімнати, відокремлена дверима або перегородкою. Цей варіант зручніший у використанні і естетичніший для дизайну квартири. Плюси: вміщує набагато більше речей і різного інвентарю, звільняє житлову зону від шаф і комодів, приховує особисті речі від сторонніх людей. Мінуси: може зменшити площу кімнати, не придатна для малогабаритних квартир.
Шафи і комоди займають багато місця, але якщо облаштувати гардеробну кімнату, можна використовувати простір з користю.
Гардеробна матиме гарний вигляд у будь-якій кімнаті, але для цього необхідно правильно розрахувати її розміри.
Розмір гардеробної залежить від кількості речей і способів їх зберігання (полиці, вішалки), а також від того, для кого вона призначена (для пар, сімей з дітьми, тільки чоловіків або жінок).
Розробляючи проєкт гардеробної кімнати, треба враховувати, що простір ділиться на зони. Кожна ділянка має своє призначення.
Для визначення глибини гардеробної треба врахувати розміри усіх полиць, висувних ящиків, ширину дверей і прохід. Оптимальний варіант – це 100 см.
Якщо простір дозволяє, робіть велику гардеробну. Тоді ви зможете зберігати речі, перевдягатися і наносити макіяж в одному місці. Якщо ж кімната маленька, обладнайте невелику зону з декількома поличками і ящиками.
У приватному будинку простіше знайти місце для облаштування гардеробної, але і в квартирі це зробити цілком реально.
Нехай вона буде невеликою або у вигляді ніші, проте забезпечить порядок, прикрасить квартиру і заощадить площу. Гардеробна, на відміну від стандартної шафи, дозволяє використовувати увесь простір кімнати (безпосередньо до стелі), а отже речей влізе більше.
Ергономічність тут понад усе, тому меблі треба вибирати ретельно. Щоб зробити акцент, колір гардеробної має відрізнятися від оформлення кімнати.
Якщо площа квартири дозволяє виділити декілька метрів під облаштування гардеробної кімнати, то обов’язково зробіть це. Таке на перший погляд маленьке приміщення здатне без зусиль зберігати:
Без гардеробної кімнати для зберігання усіх цих речей потрібні шафи, пенали, комоди, скрині, ящики і т. ін. Або всі вони просто хаотично лежать на полицях, висять на спинках стільців і підлокітниках крісел, чи ховаються по кутках, за дверима і шторами. Погодьтеся, таке зберігання непрактичне і неестетичне, так як сильно захаращує квартиру. Гардеробна кімната вмить розв’язує цю проблему.
Облаштовувати гардеробну кімнату найкраще:
Природне світло у вбудованих гардеробних кімнатах практично у 100% випадків відсутнє, тому потрібно подумати про штучне освітлення. Ця кімната має бути максимально світлою, в ідеалі вона повинна поєднувати різні види освітлення. Для цього придатні:
Дзеркал також має бути декілька, щоб ви могли розглянути себе з усіх боків. Можна повісити одне невелике настінне дзеркало на рівні очей, щоб поправляти зачіску і макіяж, і обов’язково поставити хоча б одне дзеркало у повний зріст, а краще два.
Якщо гардероб відокремлюється від житлової зони дверима або перегородками, то вони цілком можуть стати ефектним декором кімнати. Для економії простору краще використовувати розсувні двері або двері-гармошку – вони можуть підтримати загальний дизайн кімнати або залишитися «невидимими».
Що стосується колірного оформлення, то краще зупинитися на світлій пастельній гамі, тому що вона не спотворює колір одягу і не відволікає увагу, залишаючись нейтральним фоном. Адже для гардеробу першочергове значення має його функціональність, а не розкішне оформлення стін.
У будь-якій гардеробній кімнаті повинні бути обов’язково:
На відкритих полицях можна зберігати будь-який одяг, який не потребує розвішування, або інші побутові предмети. А ось закриті полиці краще використовувати для зберігання одягу з делікатних тканин. Висувні ящики ідеально придатні для спідньої білизни. На гачках прекрасно розмістяться краватки, шарфи, ремені, пояси та інші аксесуари. Важливо заздалегідь переконатися у високій якості всіх комплектуючих, адже гардеробна кімната повинна слугувати не один десяток років.
Якщо ваша квартира – невелика, гардеробну можна облаштувати на балконі, у коморі або в одній із кімнат. Замовляти ексклюзивні меблі у такому разі не обов’язково – спробуйте все оформити самостійно.
Як зробити гардеробну у кімнаті: 9 порад
Гардеробний відсік може бути будь-якої форми і розміру. Щоб стильно його облаштувати і гармонійно влити в інтер’єр, необхідно враховувати габарити і особливості оформлення приміщення.
Існує безліч варіантів розміщення – від простої ніші до нестандартних конструкцій (наприклад, під сходами або у вигляді двох’ярусної моделі, коли у нижній частині зберігаються речі, а під стелею встановлюється ліжко). З цієї причини, гардеробна на замовлення – це особлива частина інтер’єру.
Розроблені за індивідуальним проєктом конструкції допомагають заощадити простір і прикрасити кімнату.
Щоб втілити у життя найзухвалішу ідею і створити гардеробну своєї мрії, довірте цю справу професіоналам. Дизайнери підберуть для вас варіант відповідно до стилістичних особливостей кімнати і з урахуванням планування квартири або будинку.
Гардеробні на замовлення за індивідуальними розмірами – це зручні, функціональні і місткі конструкції. Вони допоможуть:
Можна встановити такі види дверей:
Перший варіант – вдаліший. Розсувні двері ховають речі від сторонніх очей і не перешкоджають переміщенню по кімнаті.
Гардеробна-купе на замовлення
Конструкція дозволяє розмістити висувні ящики, різні полиці і перекладини, а також відділи для взуття і дрібних речей.
Вартість гардеробних систем залежить від таких факторів:
Гардеробні на замовлення недорого – популярний запит, але що нижча ціна, то простіша модель і гірша якість роботи.
Щоб отримати нестандартну гардеробну, яка не тільки буде дбайливо зберігати ваші речі, а й стане родзинкою квартири, зверніться до Студії авторських меблів Arsievich. За виготовлення меблів на замовлення за індивідуальним проєктом доведеться заплатити дорожче, ніж за стандартну модель, але це того варте.