5
(1)

Гардеробна кімната: якою вона має бути?

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість голосів: 1

Немає голосів

Гардеробна кімната – заповітна мрія кожної жінки. Тому що немає нічого приємнішого для представниць прекрасної статі, ніж бачити стрункі ряди модних улюблених туфель, акуратно розвішані сукні, блузки та жакети, складені рівними стопками джемпери і пуловери – і все це в одному прекрасному приміщенні, де панують краса і порядок. Ну чим не рай на землі?

І якщо у новобудовах гардеробні кімнати передбачені у початковому плануванні ще на етапі проєктування, то мешканцям старіших багатоповерхівок доводиться облаштовувати її самостійно. Як правильно обладнати гардеробну кімнату і які важливі нюанси потрібно врахувати – читайте у цій статті.

Види гардеробних кімнат

Перш ніж починати створювати гардеробну кімнату, потрібно з’ясувати, які різновиди взагалі існують. Тут все досить просто – їх два:

Відкрита гардеробна – це, по суті, просто ніша, яка нічим не відокремлена від загальної житлової зони. У такому разі всі особисті речі мимоволі стають частиною декору кімнати. Плюси: відкритий гардероб візуально збільшує простір, не «з’їдає» площу кімнати, є вдалим варіантом для малогабаритних квартир. Мінуси: без ідеального порядку на полицях уся кімната матиме вигляд захаращеної і неакуратної, а речі можуть вбирати всі сторонні запахи.

Закрита гардеробна – це може бути як окреме приміщення, так і частина кімнати, відокремлена дверима або перегородкою. Цей варіант зручніший у використанні і естетичніший для дизайну квартири. Плюси: вміщує набагато більше речей і різного інвентарю, звільняє житлову зону від шаф і комодів, приховує особисті речі від сторонніх людей. Мінуси: може зменшити площу кімнати, не придатна для малогабаритних квартир.

Розміри гардеробної кімнати: як розрахувати?

Шафи і комоди займають багато місця, але якщо облаштувати гардеробну кімнату, можна використовувати простір з користю.

Гардеробна матиме гарний вигляд у будь-якій кімнаті, але для цього необхідно правильно розрахувати її розміри.

Що треба врахувати:

  • кількість і види одягу;
  • число і стать мешканців;
  • зони зберігання.

Розмір гардеробної залежить від кількості речей і способів їх зберігання (полиці, вішалки), а також від того, для кого вона призначена (для пар, сімей з дітьми, тільки чоловіків або жінок).

Розробляючи проєкт гардеробної кімнати, треба враховувати, що простір ділиться на зони. Кожна ділянка має своє призначення.

Варто зробити такі зони:

  • Верхня – для зберігання несезонного одягу і тих речей, які рідко надягають. Висота цієї ділянки повинна становити 50 см, а саму зону бажано розмістити на висоті 200-250 см.
  • Середня – цією зоною активно користуються. Переважно тут встановлюють відкриті полиці і перекладини для речей, а також розміщують закриті комоди для постільної білизни і рушників. Ділянка знаходиться на висоті 60-170 см від підлоги.
  • Нижня – потрібна для зберігання взуття, сумок і важких предметів. Цю зону розміщують на висоті 70 см від підлоги.

Для визначення глибини гардеробної треба врахувати розміри усіх полиць, висувних ящиків, ширину дверей і прохід. Оптимальний варіант – це 100 см.

Розміри гардеробного відділу:

  • Мінімальна площа – 1,2-1,5 кв. м. Для такого розміру можна обрати лінійний або кутовий тип гардеробної. Другий варіант – просторіший.
  • Оптимальний розмір – 3,5-5 кв. м. У такому разі буде достатньо місця для розміщення речей, дзеркал і пуфів, а також облаштування зони для перевдягання.

Якщо простір дозволяє, робіть велику гардеробну. Тоді ви зможете зберігати речі, перевдягатися і наносити макіяж в одному місці. Якщо ж кімната маленька, обладнайте невелику зону з декількома поличками і ящиками.

Гардеробна кімната в квартирі

У приватному будинку простіше знайти місце для облаштування гардеробної, але і в квартирі це зробити цілком реально.

Нехай вона буде невеликою або у вигляді ніші, проте забезпечить порядок, прикрасить квартиру і заощадить площу. Гардеробна, на відміну від стандартної шафи, дозволяє використовувати увесь простір кімнати (безпосередньо до стелі), а отже речей влізе більше.

Маленька гардеробна кімната

Ергономічність тут понад усе, тому меблі треба вибирати ретельно. Щоб зробити акцент, колір гардеробної має відрізнятися від оформлення кімнати.

  • Зручніше встановити гардеробні відкритого типу (полиці без дверей).
  • Вдалим рішенням стане розміщення стелажів з різними розмірами відділів.
  • Для зберігання білизни можна встановити висувні ящики, а сукні та штани розвісити на спеціальних перекладинах.
  • Відсіки для зберігання короткого і верхнього одягу варто розмістити один над одним. Місця вистачить: 0,5 м – для сорочок і блуз і 1,5 м – для суконь.
  • Для сумок можна використовувати гачки замість полиць.
  • У гардеробній небажано зберігати коробки з-під взуття і непотрібні чохли для одягу.
  • Дзеркала і глянсова поверхня візуально зроблять приміщення світлішим і просторішим.

Де найкраще облаштувати гардеробну кімнату?

Якщо площа квартири дозволяє виділити декілька метрів під облаштування гардеробної кімнати, то обов’язково зробіть це. Таке на перший погляд маленьке приміщення здатне без зусиль зберігати:

  • одяг для всіх членів сім’ї;
  • взуття;
  • дорожні валізи;
  • аксесуари;
  • постільну білизну та рушники;
  • спортивний інвентар;
  • побутову техніку;
  • прасувальну дошку.

 

Без гардеробної кімнати для зберігання усіх цих речей потрібні шафи, пенали, комоди, скрині, ящики і т. ін. Або всі вони просто хаотично лежать на полицях, висять на спинках стільців і підлокітниках крісел, чи ховаються по кутках, за дверима і шторами. Погодьтеся, таке зберігання непрактичне і неестетичне, так як сильно захаращує квартиру. Гардеробна кімната вмить розв’язує цю проблему.

Облаштовувати гардеробну кімнату найкраще:

  • поруч зі спальнею;
  • поруч із ванною;
  • у кутку кімнати;
  • в ніші у стіні.

Гардеробна кімната: освітлення і дзеркала

Природне світло у вбудованих гардеробних кімнатах практично у 100% випадків відсутнє, тому потрібно подумати про штучне освітлення. Ця кімната має бути максимально світлою, в ідеалі вона повинна поєднувати різні види освітлення. Для цього придатні:

  • лампи денного світла;
  • точкові вбудовані світильники;
  • настінні бра;
  • поворотні світильники, що направляються.

Дзеркал також має бути декілька, щоб ви могли розглянути себе з усіх боків. Можна повісити одне невелике настінне дзеркало на рівні очей, щоб поправляти зачіску і макіяж, і обов’язково поставити хоча б одне дзеркало у повний зріст, а краще два.

Дизайн гардеробної кімнати

Якщо гардероб відокремлюється від житлової зони дверима або перегородками, то вони цілком можуть стати ефектним декором кімнати. Для економії простору краще використовувати розсувні двері або двері-гармошку – вони можуть підтримати загальний дизайн кімнати або залишитися «невидимими».

Що стосується колірного оформлення, то краще зупинитися на світлій пастельній гамі, тому що вона не спотворює колір одягу і не відволікає увагу, залишаючись нейтральним фоном. Адже для гардеробу першочергове значення має його функціональність, а не розкішне оформлення стін.

Гардеробна кімната: продумане наповнення

У будь-якій гардеробній кімнаті повинні бути обов’язково:

  • відкриті і закриті полиці;
  • гачки і вішалки;
  • висувні ящики;
  • полиці для взуття;
  • пантографи.

На відкритих полицях можна зберігати будь-який одяг, який не потребує розвішування, або інші побутові предмети. А ось закриті полиці краще використовувати для зберігання одягу з делікатних тканин. Висувні ящики ідеально придатні для спідньої білизни. На гачках прекрасно розмістяться краватки, шарфи, ремені, пояси та інші аксесуари. Важливо заздалегідь переконатися у високій якості всіх комплектуючих, адже гардеробна кімната повинна слугувати не один десяток років.

Продумане планування гардеробної кімнати: корисні поради

Перед проєктуванням гардеробу розкладіть усі речі, які збираєтеся у ньому зберігати, щоб об'єктивно оцінити кількість коротких і довгих речей, а також кількість одягу, що висить на вішалках і лежить на полицях. Це допоможе правильно спланувати наповнення кімнати.
За допомогою цього методу оцініть кількість аксесуарів, спідньої білизни і дрібниць, які зберігаються, щоб у майбутньому гардеробі для них точно вистачило ящиків, гачків і коробок.
Викиньте як мінімум половину речей з категорій «одягну на природу», «одягну на дачу», «буду носити, коли схудну». Переважно такий одяг просто лежить мертвим тягарем, займає простір і ніколи не використовується.
У гардеробній кімнаті повинно бути досить місця, щоб хоча б одна людина могла вільно повернутися, нахилитися, дістати до верхніх полиць, висунути ящики. Так вам не доведеться протискуватися у тісній комірчині, втягуючи живіт і пригинаючи голову.
Заздалегідь продумайте місце для пилососа, прасувальної дошки і інших побутових предметів, щоб згодом вони органічно вписувалися у простір, а не стояли на проході.
Якщо ви облаштовуєте гардероб поруч із ванною кімнатою, зробіть у ньому виводи для пральної та сушильної машин. Це допоможе звільнити місце у ванній. І не забудьте про додаткові ящики для білизни.
Між верхньою полицею і стелею залишайте достатньо місця (як мінімум 50 см), щоб зберігати там різні предмети, які рідко використовуються. Верхні полиці бажано зробити широкими - це дозволить розмістити на них гостьові подушки, ковдри і навіть матраци.
Заздалегідь продумайте довжину поперечини, щоб на ній вільно розмістилися усі вішалки з одягом.
Якщо у вас є довгий одяг «до підлоги», продумайте у гардеробі місце для пантографа.

Гардеробна кімната власноруч

Якщо ваша квартира – невелика, гардеробну можна облаштувати на балконі, у коморі або в одній із кімнат. Замовляти ексклюзивні меблі у такому разі не обов’язково – спробуйте все оформити самостійно.

Як зробити гардеробну у кімнаті: 9 порад

  1. Визначтеся, скільки місця ви можете виділити для встановлення полиць, перекладин і ящиків.
  2. Виберіть кутову частину кімнати. Це зручно і ефективно.
  3. Для поділу на зони використовуйте перегородки або розсувні двері.
  4. Розмістіть полиці таким чином, щоб ви могли увійти до гардеробної.
  5. Повісьте дзеркало. Так ви зможете надіти річ і відразу ж побачити, який вигляд маєте.
  6. Облаштовуючи маленьку гардеробну, відмовтеся від дверей.
  7. Якщо дозволяє площа, зробіть глибокі полиці і ящики, щоб вмістити більше предметів.
  8. Встановіть полиці від підлоги до стелі.
  9. Наведіть у гардеробній порядок і відведіть для кожної речі своє місце. Це спростить пошуки.

Гардеробні кімнати на замовлення

Гардеробний відсік може бути будь-якої форми і розміру. Щоб стильно його облаштувати і гармонійно влити в інтер’єр, необхідно враховувати габарити і особливості оформлення приміщення.

Існує безліч варіантів розміщення – від простої ніші до нестандартних конструкцій (наприклад, під сходами або у вигляді двох’ярусної моделі, коли у нижній частині зберігаються речі, а під стелею встановлюється ліжко). З цієї причини, гардеробна на замовлення – це особлива частина інтер’єру.

Розроблені за індивідуальним проєктом конструкції допомагають заощадити простір і прикрасити кімнату.

Гардеробні на замовлення: переваги

Щоб втілити у життя найзухвалішу ідею і створити гардеробну своєї мрії, довірте цю справу професіоналам. Дизайнери підберуть для вас варіант відповідно до стилістичних особливостей кімнати і з урахуванням планування квартири або будинку.

Гардеробні на замовлення за індивідуальними розмірами – це зручні, функціональні і місткі конструкції. Вони допоможуть:

  • звільнити простір від зайвих меблів (шаф і комодів);
  • навести порядок у домі;
  • забезпечити збереження речей;
  • спростити пошуки речей, особливо маленьких (рукавички, шкарпетки, хустки і т.д.).

Чому варто вибрати виготовлення гардеробної на замовлення?

  1. Ви можете подивитися роботи дизайнерів різних студій.
  2. Фахівці нададуть консультацію, оглянуть місце для гардеробної і зроблять необхідні заміри.
  3. Авторські меблі виготовляються з натуральних і якісних матеріалів.
  4. Гардеробні системи на замовлення відмінно впишуться в обстановку (за розмірами, стилем і т.д.).
  5. Вибір моделі гардеробної, фактури дверей і фурнітури.

Двері для гардеробної на замовлення

Можна встановити такі види дверей:

  • розсувні;
  • які відчиняються;
  • двері-«гармошка»;
  • двері-купе.

Перший варіант – вдаліший. Розсувні двері ховають речі від сторонніх очей і не перешкоджають переміщенню по кімнаті.

Гардеробна-купе на замовлення

Конструкція дозволяє розмістити висувні ящики, різні полиці і перекладини, а також відділи для взуття і дрібних речей.

Плюси гардеробної-купе:

  • Завдяки компактності і системі розсувних дверей можна встановити навіть у маленьких приміщеннях.
  • Внутрішній простір добре сконструйований, тому зони для одягу і взуття чітко розділені.
  • Наявність спеціальних вішалок і висувних ящиків дозволяє правильно зберігати речі.
  • Передня стінка таких конструкцій часто буває дзеркальною – це красиво і зручно.

Гардеробна на замовлення: ціна

Вартість гардеробних систем залежить від таких факторів:

  • матеріалів, які використовуються у виробництві;
  • розмірів і форми конструкції;
  • механізмів, встановлених всередині гардеробної;
  • рівня складності роботи.

Гардеробні на замовлення недорого – популярний запит, але що нижча ціна, то простіша модель і гірша якість роботи.

Щоб отримати нестандартну гардеробну, яка не тільки буде дбайливо зберігати ваші речі, а й стане родзинкою квартири, зверніться до Студії авторських меблів Arsievich. За виготовлення меблів на замовлення за індивідуальним проєктом доведеться заплатити дорожче, ніж за стандартну модель, але це того варте.