0
(0)

Кухня у стилі прованс: фото, дизайн, інтер'єр, меблі, декор

Оцініть матеріал:

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість голосів: 0

Немає голосів

Лавандові поля, морські пейзажі і яскраве сонце – саме такі літні картини виникають перед очима при згадці прованського стилю. У Європі він набув особливої ​​популярності при оформленні інтер’єрів у ХIХ столітті. 

Саме слово «прованс» перекладається з французької як «провінція». Стиль отримав таку назву зовсім не випадково: місцем його зародження став тихий і спокійний однойменний регіон на півдні Франції, розташований по сусідству з Лазуровим Берегом. 

Самобутні інтер’єри у прованському стилі зачаровують своєю простотою і затишною атмосферою. Тому теплий і домашній прованс ще нерідко називають «французьким кантрі». Однак, цей стиль має свій неповторний колорит, який цілком реально створити як при облаштуванні заміських будинків, так і міських осель. 

Характеристика прованського стилю 

Для традиційного стилю прованс характерні такі основні риси:

  • натуральні матеріали з природною структурою;
  • тепла пастельна гама кольорів;
  • світлі підлоги;
  • витончені вінтажні меблі світлих відтінків;
  • квіткові мотиви у декорі;
  • рюші, шиття, рішельє;
  • аксесуари з фарфору та кераміки на відкритих полицях;
  • предмети ручної роботи в інтер’єрі;
  • велика кількість живих квітів у вазах і горщиках;
  • багато світла у приміщенні.

За такими відмінними ознаками прованський стиль легко впізнати серед безлічі інших. Особливо привабливий вигляд легкі французькі інтер’єри, які поєднують у собі скромну простоту і елегантність, мають на сучасних кухнях.

Колірна палітра кухонь у стилі прованс 

Головне правило у підборі кольорів для кухні прованс – натуральні фарби, не яскраві і не кричущі. Природними особливостями Провансу обумовлено те, що названий на його честь стиль тяжіє до пастельних, немов вигорілих на сонці, відтінків. Найпопулярнішими з них є:

  • білий, бежевий, вершковий, колір слонової кістки (кольору білої глини, піску, каменів, вибіленої сонцем деревини);
  • приглушено-жовтий, медовий (колір сонця, соняшників, соломи);
  • світло-блакитний і синій (кольори моря і неба);
  • фісташковий, блідо-зелений, оливковий (поширені для Провансу відтінки, у які часто фарбують двері будинків і віконниці);
  • вохристий (цю фарбу здавна добувають на території Франції);  
  • відтінки лаванди (бузковий, фіолетовий). 

Для створення приємної для очей картини на кухні у стилі прованс рекомендується поєднувати між собою теплі і холодні відтінки. У якому співвідношенні – залежить від розташування кімнати відносно сторін світу. Якщо вікна кухні виходять на південь і південний захід, і приміщення не відчуває нестачу сонячного світла, в інтер’єрі будуть доречні холодні (блакитний, синій) або нейтральні (зелений, світло-сірий) кольори. А у тих випадках, коли вікна розташовані з північного або північно-східного боку, і сонця на кухні явно не вистачає, замінити його допоможе використання в інтер’єрі білих, жовтих, ніжно-рожевих, бузкових, вохристих тонів.

Наявність ніжних відтінків у домашній обстановці створює відчуття умиротворення і тепла незалежно від пори року і погоди за вікном. Також піднімає настрій усім присутнім на такій кухні – і господарям, і гостям.  

Правильно підібрані для кухні кольори здатні максимально передати атмосферу провінційної французької глибинки, просоченої запахами польових квітів і ароматами спецій. Мальовничий вид таких кухонних просторів гідно оцінять тонкі чутливі натури, яким до душі милі, романтичні інтер’єри.

Правила обробки традиційної прованської кухні 

  • Непомітний провінційний інтер’єр кухні у стилі прованс не сприймає лінолеумів, килимових покриттів, а також глянцевих поверхонь. Для створення автентичного прованського інтер’єру доречно використовувати здебільшого натуральні будівельні матеріали.   
  • Стіни кухні у прованському стилі з метою практичності або просто покривають матовою чи напівматовою фарбою (найчастіше білою), або облицьовують дошкою світлих сортів дерева. У цьому і полягає різниця між схожими стилями прованс і кантрі: останній передбачає збереження природного відтінку деревини. 
  • Стіни провінційної кухні можна обклеїти і паперовими шпалерами з імітацією оштукатурених поверхонь або нанесенням флористичних принтів, смужок чи клітинки Віші. Над робочою зоною можна викласти керамічну плитку темних відтінків або виділити цю ділянку за допомогою цегельної кладки. 
  • Двері і віконні рами для кухні прованс виготовляють з дерева і також покривають фарбою білого кольору.      
  • Класичними покриттями для підлоги для кухні у прованському стилі є дерев’яні дошки і кахельна плитка. Дощату підлогу можна залишити необробленою, тобто зберегти на її поверхні тріщини і відколи, або ж пофарбувати у світлі відтінки і домогтися ефекту зістареності. Плитку бажано підібрати світло-коричневого або теракотового кольору. 
  • Для обробки стель на кухнях прованс зазвичай використовується груба побілка або біла фарба. У приміщеннях з високими стелями іноді встановлюють декоративні стельові балки з натурального дерева.
Cтіни кухні можна обклеїти паперовими шпалерами з нанесенням флористичних принтів
Віконні рами для кухні прованс виготовляють з дерева і покривають фарбою білого кольору
У приміщеннях з високими стелями встановлюють декоративні стельові балки з натурального дерева
Стіни кухні у прованському стилі покривають матовою фарбою або облицьовують дошкою світлих сортів дерева
Класичними покриттями для підлоги для кухні у прованському стилі є дерев'яні дошки і кахельна плитка
Непомітний провінційний інтер'єр кухні у стилі прованс не сприймає лінолеумів

Традиційні кухонні меблі у стилі прованс 

На прованській кухні перевага віддається класичним дерев’яним меблям. Ніяких пластмасових елементів тут бути не повинно. Як і строгих ліній в інтер’єрі.

Водночас меблі мають мати такий вигляд, як нібито вони експлуатувалася не одним сімейним поколінням. Завдяки тому, що сучасні технології дозволяють штучно домогтися ефекту «потертості» і «зістареності» меблів, зовсім не обов’язково займатися пошуком предметів старовини. Добротні столи будь-якої форми з висувними ящиками, «потерті» стільці з різьбленими ніжками, вибілені шафи для посуду, вінтажні буфети зі скляними дверцятами – ці та інші предмети меблів сьогодні можна як купити у готовому вигляді, так і замовити їх виготовлення за індивідуальним дизайн-проєктом. 

Меблеві фасади у стилі прованс можуть бути вироблені з натурального дерева світлих порід – дуба, горіха, каштана. За ними дизайнери радять заховати побутову техніку. 

Для маленької за розміром кухні ідеально підійдуть білі меблі у прованському стилі. Це дозволить візуально розширити простір і компенсувати нестачу природного освітлення. З тією ж метою над обідньою зоною розміщується люстра, а по периметру кухні – вбудовані світильники.

Декор кухні з прованським акцентом

Особливого шарму кухням прованс надають властиві стилю декоративні деталі: 

  • текстильні вироби з квітковими мотивами;
  • глиняні горщики з кімнатними рослинами;
  • керамічні вази і плетені кошики з гілочками засушених квітів;
  • розписний кухонний посуд;
  • пляшки з олією;
  • баночки з травами і спеціями;
  • кулінарні книги. 

Одну з важливих ролей у декоруванні кухонь з прованським колоритом відіграє текстиль. Він має бути натуральним, наприклад, з льону або бавовни. Бажано, щоб штори і фіранки на вікнах, скатертини і серветки на столах, подушечки або чохли на стільцях були в одній колірній гамі. 

На вікнах матимуть органічний вигляд легкі штори або фіранки з рюшами. Оскільки у стилі прованс акцент робиться на екологічності, щільні римські штори з бамбука теж добре впишуться у такий інтер’єр.

Окремі елементи кухонного простору (статуетки на полицях, картини на стінах, кахель на фартусі) можуть прикрашати зображення природи або тварин: соняшники, лаванда, півники. Ці дрібниці ефектно доповнюють загальну картину.     

Щоб опинитися у відомій на весь світ туристичній провінції, не обов’язково їхати до Франції. Досить залишити заявку на замовлення кухні у прованському стилі на сайті Студії авторських меблів Arsievich або за телефоном. І згодом ви зможете, наче французи, безпосередньо у себе вдома насолоджуватися приємною обстановкою розміреного сільського життя за приготуванням страв або під час посиденьок з гостями.