Оцініть матеріал:
Натисніть на зірку, щоб оцінити!
Середня оцінка 0 / 5. Кількість голосів: 0
Немає голосів
Лавандові поля, морські пейзажі і яскраве сонце – саме такі літні картини виникають перед очима при згадці прованського стилю. У Європі він набув особливої популярності при оформленні інтер’єрів у ХIХ столітті.
Саме слово «прованс» перекладається з французької як «провінція». Стиль отримав таку назву зовсім не випадково: місцем його зародження став тихий і спокійний однойменний регіон на півдні Франції, розташований по сусідству з Лазуровим Берегом.
Самобутні інтер’єри у прованському стилі зачаровують своєю простотою і затишною атмосферою. Тому теплий і домашній прованс ще нерідко називають «французьким кантрі». Однак, цей стиль має свій неповторний колорит, який цілком реально створити як при облаштуванні заміських будинків, так і міських осель.
Для традиційного стилю прованс характерні такі основні риси:
За такими відмінними ознаками прованський стиль легко впізнати серед безлічі інших. Особливо привабливий вигляд легкі французькі інтер’єри, які поєднують у собі скромну простоту і елегантність, мають на сучасних кухнях.
Головне правило у підборі кольорів для кухні прованс – натуральні фарби, не яскраві і не кричущі. Природними особливостями Провансу обумовлено те, що названий на його честь стиль тяжіє до пастельних, немов вигорілих на сонці, відтінків. Найпопулярнішими з них є:
Для створення приємної для очей картини на кухні у стилі прованс рекомендується поєднувати між собою теплі і холодні відтінки. У якому співвідношенні – залежить від розташування кімнати відносно сторін світу. Якщо вікна кухні виходять на південь і південний захід, і приміщення не відчуває нестачу сонячного світла, в інтер’єрі будуть доречні холодні (блакитний, синій) або нейтральні (зелений, світло-сірий) кольори. А у тих випадках, коли вікна розташовані з північного або північно-східного боку, і сонця на кухні явно не вистачає, замінити його допоможе використання в інтер’єрі білих, жовтих, ніжно-рожевих, бузкових, вохристих тонів.
Наявність ніжних відтінків у домашній обстановці створює відчуття умиротворення і тепла незалежно від пори року і погоди за вікном. Також піднімає настрій усім присутнім на такій кухні – і господарям, і гостям.
Правильно підібрані для кухні кольори здатні максимально передати атмосферу провінційної французької глибинки, просоченої запахами польових квітів і ароматами спецій. Мальовничий вид таких кухонних просторів гідно оцінять тонкі чутливі натури, яким до душі милі, романтичні інтер’єри.
На прованській кухні перевага віддається класичним дерев’яним меблям. Ніяких пластмасових елементів тут бути не повинно. Як і строгих ліній в інтер’єрі.
Водночас меблі мають мати такий вигляд, як нібито вони експлуатувалася не одним сімейним поколінням. Завдяки тому, що сучасні технології дозволяють штучно домогтися ефекту «потертості» і «зістареності» меблів, зовсім не обов’язково займатися пошуком предметів старовини. Добротні столи будь-якої форми з висувними ящиками, «потерті» стільці з різьбленими ніжками, вибілені шафи для посуду, вінтажні буфети зі скляними дверцятами – ці та інші предмети меблів сьогодні можна як купити у готовому вигляді, так і замовити їх виготовлення за індивідуальним дизайн-проєктом.
Меблеві фасади у стилі прованс можуть бути вироблені з натурального дерева світлих порід – дуба, горіха, каштана. За ними дизайнери радять заховати побутову техніку.
Для маленької за розміром кухні ідеально підійдуть білі меблі у прованському стилі. Це дозволить візуально розширити простір і компенсувати нестачу природного освітлення. З тією ж метою над обідньою зоною розміщується люстра, а по периметру кухні – вбудовані світильники.
Особливого шарму кухням прованс надають властиві стилю декоративні деталі:
Одну з важливих ролей у декоруванні кухонь з прованським колоритом відіграє текстиль. Він має бути натуральним, наприклад, з льону або бавовни. Бажано, щоб штори і фіранки на вікнах, скатертини і серветки на столах, подушечки або чохли на стільцях були в одній колірній гамі.
На вікнах матимуть органічний вигляд легкі штори або фіранки з рюшами. Оскільки у стилі прованс акцент робиться на екологічності, щільні римські штори з бамбука теж добре впишуться у такий інтер’єр.
Окремі елементи кухонного простору (статуетки на полицях, картини на стінах, кахель на фартусі) можуть прикрашати зображення природи або тварин: соняшники, лаванда, півники. Ці дрібниці ефектно доповнюють загальну картину.
Щоб опинитися у відомій на весь світ туристичній провінції, не обов’язково їхати до Франції. Досить залишити заявку на замовлення кухні у прованському стилі на сайті Студії авторських меблів Arsievich або за телефоном. І згодом ви зможете, наче французи, безпосередньо у себе вдома насолоджуватися приємною обстановкою розміреного сільського життя за приготуванням страв або під час посиденьок з гостями.